tanie loty Wizz Air bilety lotnicze w promocyjnych cenach
TANIE LOTY WIZZ AIR
Bilety lotnicze Wizz Air. Tanie loty i promocje Wizzair.
 
301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Tanie loty Wizz Air

Wizz Air to tanie linie lotnicze. Oznacza to, że podstawowym kryterium polityki firmy jest obsługiwanie połączeń w wyjątkowo atrakcyjnych cenowo stawkach dla klienta docelowego. Różnic pomiędzy przewoźnikami, obsługującymi regularne loty, a tanimi liniami lotniczymi jest wiele, dla pasażerów jednak, najważniejszą jest cena biletu. Tanie bilety lotnicze Wizz Air, podobnie jak i konkurencyjnych przewoźników, oferujących tanie loty pozwalają klientowi zaoszczędzić nawet kwoty, liczone w tysiącach pln przy zakupie jednego biletu. Przepaść jest więc ogromna. Z czego wynika taka oszczędność?


Tanie linie lotnicze Wizz Air stosują zupełnie inne kryteria biznesowe i rządzą się zupełnie odmiennymi warunkami, niż przewoźnicy regularni. Prowadzenie takiej polityki pozwala im w ramach opłacalności na sprzedaż biletów w wyjątkowo konkurencyjnych cenach. Na czym polega oszczędność?


  • Samoloty, które obsługuje Wizz Air są budowane pod zamówienie przewoźnika. W każdym samolocie znajduje się zamówiona liczba miejsc siedzących. Dla porównania – taki sam model samolotu, wykorzystywany we flocie przewoźnika regularnego mieści o około 20 miejsc mniej. Tym samym, koszt przelotu (stała kwota paliwa, opłat lotniskowych, etc) jest dzielona pomiędzy większą liczbę pasażerów, a więc końcowa cena biletu dla tanich linii jest niższa. Nieco obniżony oczywiście jest wówczas standard lotu, ale zważywszy na fakt, że tanie loty Wizz Air to zwykle niedługie trasy, dla większości pasażerów zmniejszenie przestrzeni między siedzeniami nie ma kluczowego znaczenia.


  • Wizz Air korzysta z mniejszych lotnisk, na których przede wszystkim znacznie niższe są opłaty, a poza tym, zmniejszony - w stosunku do lotnisk głównych - ruch umożliwia znacznie sprawniejszą i szybszą obsługę samolotu. Element lotniska jest znaczącą składową ceny każdego biletu – dla klientów różnica jest mocno odczuwalna.


  • Przewoźnicy regularni korzystają bardzo często w czasie trasy z międzylądowania – to automatycznie podnosi koszty przelotu z punktu A do punktu B, tanie linie lotnicze Wizz Air latają zawsze bezpośrednio z miejsca do miejsca, nie ponosząc kosztów transferowych.


  • Tanie bilety lotnicze Wizz Air są sprzedawane zwykle za pośrednictwem internetu. Przewoźnik nie rozbudowuje infrastruktury biur i przedstawicielstw – jak robią to w ramach dbania o markę duże linie lotnicze, nie musi zatem ponosić kosztów ich utrzymania. Koszty, ponoszone przez przewoźników, obsługujących regularne loty są o wiele wyższe i naturalną koleją rzeczy, są rozkładane na pasażerów w cenach poszczególnych biletów – w przypadku tanich lotów Wizz Air, ten koszt odpada.


  • Tanie loty Wizz Air są krótkodystansowe, rezygnuje się więc w większości wypadków z pokładowych usług cateringu, wliczonego w cenę. Pasażer wprawdzie nie otrzymuje na pokładzie samolotu poczęstunku, ani napojów – te dostępne są odpłatnie. Równocześnie jednak, klient zyskuje nieporównywalnie tańszy bilet, co w znaczącym stopniu rekompensuje niewygody związane z koniecznością posiadania własnej butelki wody podczas podróży. W związku z brakiem konieczności tak rozbudowanej obsługi pokładowej, tanie linie lotnicze mogą sobie również pozwolić na znaczne zmniejszenie liczby zatrudnianych pracowników – koszty spadają, a wraz z nimi obniżone mogą być końcowe ceny biletu.


  • Flota tanich linii lotniczych Wizz Air to jeden model samolotów. Ich eksploatacja, serwis, naprawy i system szkoleń są więc o wiele tańsze, niż w przypadku regularnych przewoźników – i jak wszystko inne, również to ma bezpośrednie odzwierciedlenie w cenie biletu.


Pomiędzy tanimi liniami lotniczymi Wizz Air a przewoźnikami, obsługującymi regularne połączenia różnic jest wiele. Większość z nich ma wpływ na wygodę, czy komfort. Zaleta jednak polega na tym, że dbałość o wygodę pasażerów znajduje się wciąż na najwyższym poziomie – gdyby podróż była zbyt uciążliwa, nikt nie kupiłby na nią biletu. Tanie linie lotnicze balansują więc, utrzymując równowagę, polegającą na utrzymaniu zadowolenia klienta z jednoczesnym obniżeniem kosztów do minimum, pozwalając na zakup najtańszych biletów lotniczych na rynku. Detale, z których rezygnujemy kupując bilety na tanie loty są tak niezauważalne, że większość z nas bez wahania podejmuje decyzję o wyborze takiej właśnie formy podróży.